Kasza jaglana w MiTo

GDZIE: MiTo​, ul. Waryńskiego 28 (w pobliżu metra Politechnika)
PROPOZYCJA ŚNIADANIA: Kasza jaglana z masłem orzechowym, bananami i orzeszkami ziemnymi, dobraliśmy do niej kawę americano
ZA ILE: Kasza z dodatkami kosztuje 12 złotych, tyle samo zapłacimy za kawę

Zainspirowani inicjatywą Open Card – Warszawskim Tygodniem Śniadaniowym, postanowiliśmy wybrać się na miasto w poszukiwaniu najlepszej śniadaniowni. Nasz wybór padł na zlokalizowane blisko metra Politechnika MiTo. Jest to miejsce, które uwiodło nas nie tylko swoją jasną, artystyczną przestrzenią – absolutnie zakochaliśmy się w śniadaniu, które nam zaserwowano. Jaglanka z bananami, masłem orzechowym i orzeszkami ziemnymi to przede wszystkim porządna i rozgrzewająca porcja, po której długo nie byliśmy głodni. Kasza jest słodka poprzez dodatek bananów, orzeszki ziemne nadają natomiast całemu daniu chrupkości. Absolutnym bohaterem dania jest jednak masło orzechowe, które w delikatny sposób otula całość. Słodycz jaglanki jest osiągnięta poprzez wartościowe składniki, co w smaku jest zaskakujące – propozycja z powodzeniem może konkurować z najbardziej grzesznymi, pełnymi kalorii słodyczami, dlatego zadowoli zarówno osoby wyznające zdrowy styl życia jak i tych, którzy bez słodkiego dodatku nie mogą się obejść.

jaglanka z masłem orzechowym
jaglanka z masłem orzechowym

Musimy wspomnieć również o kawie, której aromat przyjemnie roznosił się po naszym stoliku – wybraliśmy klasyczne americano, ale w menu MiTo znajdziemy również drip oraz chemex. No i na koniec najważniejsze – MiTo to nie tylko kawiarnia, to również galeria sztuki i księgarnia. Spędzenie poranka w miejscu wypełnionym książkami, w którym możemy obserwować wystawę przy popijaniu porannej kawy, mając za sobą energetyczne śniadanie, to dla nas z pewnością dobry początek dnia. Dowiedzieliśmy się, że MiTo organizuje w weekendy śniadania w formie szwedzkiego stołu – wpadniemy tam i specjalnie dla Was stworzymy relację! Dajcie znać w komentarzach, jakie śniadanie w MiTo lubicie najbardziej :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *