Tydzień ze śniadaniem w Białej – dzień 1: Londyńskie

Grupa Warszawa nie tylko dba o nasze podniebienia serwując nowoczesne dania w pysznej odsłonie. Dba również o właściwe otoczenie do delektowania się się jedzeniem, serwuje nam więc również kawał dobrej architektury (Zorza, Fokim, Warszawa Powiśle). Biała – zjedz i wypij to nowy lokal Grupy Warszawa otwarty w przedwojennej, modernistycznej willi Łepkowskich. Na razie do planowanego jesienią zakończenia remontu działa w formie ogródkowej. Możemy rozsiąść się wygodnie w szmaragdowym leżaku w tajemniczym ogrodzie. Polowe warunki nie ujmują jakości serwowanym potrawom, kuchnia jest tu na najwyższym poziomie!

Wybraliśmy właśnie Białą na nasz tygodniowy maraton śniadaniowy. Zapraszamy na cykl ze śniadaniami w Białej, gdzie od dzisiaj przez kolejnych sześć dni przeczytacie o najlepszych śniadaniowych przysmakach serwowanych dla warszawskiej bohemy, w samym sercu Saskiej Kępy, na zbiegu ulic Francuskiej i Zwycięzców.

Poniedziałek bohema, jak przystało na artystyczne towarzystwo zaczyna dzień od południa. Wyjątkowo w poniedziałki Biała – zjedz i wypij otwierana jest o godzinie 12.00 ale nie stoi to na przeszkodzie, żeby zjeść pyszne śniadanie jest ono serwowane aż do 13.00.

Na poniedziałkowe śniadanie wybraliśmy Londyńskie – opcję sytą, na bogato. W zestawie inspirowanym wyspiarską kulturą jedzenia znajdziecie dwa jaja sadzone, domową kiełbasa, szklankę soku (do wybory pomarańczowy, jabłkowy lub pomidorowy) lub kawę i koszyk pieczywa własnego wypieku.

IMG_20160829_071340

My pokusiłyśmy się również o kieliszek prosecco, które do śniadania podawane jest w promocyjnej cenie 9 zł. Nasze serce skradła kiełbasa, mięso było soczyste i idealnie przyprawione. W niczym nie przypominała serwowanych nam powszechnie kiełbas pompowanych wodą. Jajka z idealnie płynnym żółtkiem idealnie uzupełniały zestaw, a chleb własnego z dodatkiem prosecco i letniego rozmarzenia przywoływała obrazy około wsi i dzieciństwa. Myślę, że kolejny kieliszek mógłby Was przenieść nawet w okolice Londynu.

kielbasa_sniadanie

Było pysznie!….Nie możemy doczekać się jutra!

GDZIE: Biała – zjedz i wypij , Ul. Francuska 2, Warszawa

PROPOZYCJA ŚNIADANIA: Śniadanie Londyńskie

ZA ILE: 24,30 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *