Tydzień ze śniadaniem w Białej – dzień 2: Francuskie

Jeżeli szukacie francuskiego śniadania w stolicy zapewne instynktownie nogi poniosą Was na Francuską i słusznie – Biała – zjedz i wypij zaserwuje Wam przyjemność niczym znad Loary.

Kuchnia francuska wywierała przez wieki duży wpływ na inne kuchnie, zwłaszcza zachodniej Europy. Nie dziwi zatem fakt, że śniadanie we francuskim stylu jest wymagające, jego podstawą jak i innych posiłków jest convivialité – jedzenie w towarzystwie (rodziny, przyjaciół czy znajomych), biesiadowanie obowiązkowo połączone z rozmową przy stole, przy czym pośród poruszanych tematów właśnie jedzenie należy do najważniejszych!

Wszystkie rozmowy toczą się wokół kawy, to napój który króluje na stołach Francuzów podczas śniadania, do tego szklanka soku owocowego. Schrupiecie bagietkę z dżemem lub miodem albo kanapkę z uwielbianą szczególnie przez dzieci nutellą. Mniej obfitą alternatywą są płatki czekoladowe z mlekiem. Od czasu do czasu, szczególnie podczas weekendowego śniadania we Francji je się słynne croissant lub omlety.

Śniadania we Francji słynną z tego, że podawane są na słodko! My się zachwyciliśmy propozycją Białej i do takiego królewskiego, słodkiego śniadania również zachęcamy. Nie ma lepszej pory dnia, na zafundowanie sobie porcji słodyczy, niż poranek. Jeśli dbacie o swoją dietę i chcecie się skusić na coś słodkiego, zróbcie to właśnie podczas śniadania. Przemiana materii jest wtedy na tyle szybka, a organizm gotowy do zamiany wszelkich kalorii w potrzebną energię, że odchudzaniu na pewno nie zaszkodzi.

Omlet był niezwykle puszysty i delikatny a konfitura niesamowicie owocowa a piękna kompozycja na talerzu wzmacniała królewski klimat śniadania.

 IMG_20160829_223216

GDZIE: Biała – zjedz i wypij , Ul. Francuska 2, Warszawa

PROPOZYCJA ŚNIADANIA: Śniadanie Francuskie: Omlet, szklanka soku lub kawa śniadaniowa, domowa konfitura i koszyk pieczywa własnego wypieku

ZA ILE: 23,50 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *