Śniadanie w Hotelu Andel’s

Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie naszego nowego działu: „Śniadanie w wyjątkowym miejscu”. Przemierzamy z Wami najpiękniejsze i te najciekawsze zakątki Polski smakując śniadań w wyjątkowych miejscach. Kolejnym etapem na naszym wycieczkowym szlaku była Łódź i Hotel andel’s by Vienna House Łódź.

Andel’s, to pierwszy czterogwiazdkowy deluxe design Hotel w Łodzi. Mieści się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego i zlokalizowany jest na terenie kompleksu rozrywkowo-handlowego Manufaktura, przy ulicy Ogrodowej 17. XIX-wieczna architektura przemysłowa została starannie odrestaurowana i zaadaptowana przez architektów pod okiem konserwatora zabytków. Tak pofabryczny budynek dostał nowe życznie, a w połączeniu z niezwykle nowoczesnym designem zachwyca i pozwala poczuć nam się w jego wnętrzach komfortowo. Największe wrażenie zrobił na nas basen na dachu, który zapewnia wspaniały widok na Manufakturę, a znalazł się tam też nie przypadkowo – jest to dawny zbiornik przeciwpożarowy!

hotel andels łódź

Untitled design (7)

ja_basen

Hotel Andels od wejścia, urzekł nas nie tylko nietypowym wyglądem, ale przede wszystkim wyszukanym smakiem. Szef kuchni hotelu i restauracji Delight, wie jak sprawić aby dzień każdego z gości zaczął się miło i pysznie! Bufet śniadaniowy nie tylko kusił nas ogromnym wyborem gotowych produktów, tj. jajecznice, placuszki ziemniaczane, sałatki, czy ciasta, ale proponuje też mnóstwo składników z których możecie skomponować własne śniadanie! Ogromnym plusem jest duży wybór pieczywa oraz rodzajów mleka – nie tolerujecie laktozy, pijecie tylko mleko sojowe – w Andel’s hotel należycie o Was zadbają! Dyskretna, ale profesjonalna obsługa sprawi, że poczujecie się jak w domu.

hotel andels łódź

IMG_2811

My poszliśmy o krok dalej, wybrane składniki do skomponowania śniadania podrzuciliśmy do kuchni Mirosława Jabłońskiego i towarzyszliśmy temu niezwykle doświadczonemu i zdolnemu szefowi kuchni w przygotowaniu naszych śniadań. Zaskoczyło nas nie tylko ekspresowe tempo wymyślania potraw, ale też czas samego przygotowania ich, 5 śniadań w 15 minut, dla nas to prawdziwy rekord! Na efekty spójrzcie sami !

mirosław jabłoński

śniadanie

Pomimo tego, że trafiliśmy na deszczowy weekend w Łodzi, nawet chwili się nie nudziliśmy! Manufaktura dostarcza mocy rozrywek – my skorzystaliśmy z gry w kręgle oraz w billard, którego po raz któryś próbowałam się nauczyć! W całym kompeksie znajduje się też mnóstwo knajpek – nie zdążyliśmy rozgościć się we wszystkich, które nam się spodobały, ale to co je łączy to niepowtarzalny klimat. W Manufkturze zrobicie też zakupy, chociażby w TK Maxx.

manufaktura lodz

manufaktura

Będąc w Łodzi nie mogliśmy, nie przejść się (ok, w jedną stronę jechaliśmy rikszą) centralną ulicą Piotrkowską, która jest pełna pubów, różnorodnych knajp i kawiarni. Największe ich zagęszczenie występuje na odcinku od ulicy Roosevelta do ulicy Jaracza. Łódź to miasto aktorów i sławnej szkoły filmowej i tak na jej najważniejszej ulicy znajduje się Aleja Gwiazd, której pomysłodawcą był Jan Machulski, dlatego idąc Piotrkowską spoglądajcie pod nogi. Łódź, to też miasto Tuwima, tak jak Tuwim pamiętał w swojej twórczości o Łodzi tak ja teraz Łódź pamięta o nim, nazywając jego nazwiskiem ulice, antykwariaty, czy stawiając pominiki!

sniadanie

Pożegnanie z Łodzią było nie tylko piękne – przywitało nas słońce o poranku, ale niesamowicie miłe i pyszne! Do naszego pokoju wjechał sam szef kuchni Mirosław Jabłoński, z śniadaniem jakiego nie moglibyśmy sobie wymarzyć: delikatny omlet z orzechami, owoce z bezą, swojskie pieczywo z aksamitnym serkiem i łososiem, rzodkieweczki i wiele więcej! W takiej atmosferem z takim jedzeniem najchętniej zostalibyśmy w łóżku przez cały dzień! W ten sposób obsługa hotelu sprawiła, że nie chciało nam się odjeżdżać! Dziękujemy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *